Udruženje mikrokreditnih organizacija u Bosni i Hercegovini
Association of Microfinance Institutions in Bosnia and Herzegovina

Zagrebačka 50/IV

71000 Sarajevo, BiH

info@amfi.ba

Javite nam se!

Pon - Pet:

7:30 - 16:00

AI mijenja pravila igre u finansijskom sektoru – da li imamo kompetencije da ga pratimo?

Facebook
Twitter
LinkedIn

📚Webinar: AI kompetencije za budućnost – ISACA certifikacije u fokusu

U vremenu kada umjetna inteligencija sve snažnije oblikuje način na koji funkcionišu finansijske institucije, razvoj novih kompetencija u oblastima interne revizije, informacijske sigurnosti i upravljanja rizicima postaje važniji nego ikada.

Udruženje mikrokreditnih organizacija u Bosni i Hercegovini – AMFI organizuje online edukaciju posvećenu upravo tim temama, sa ciljem da pruži pregled aktuelnih trendova, ali i konkretnih alata za jačanje profesionalnih kapaciteta u ovom području.

U okviru webinara bit će predstavljeni novi ISACA AI certifikacijski programi:

Advanced in AI Audit™️ (AAIA™️)
Advanced in AI Security Management™️ (AAISM™️)
Advanced in AI Risk™️ (AAIR™️)

sa posebnim osvrtom na njihovu praktičnu primjenu i usklađenost sa AI audit pristupima i smjernicama The Institute of Internal Auditors (IIA).

Programi AAIA™️ i AAISM™️ predstavljeni su tokom 2025. godine kao nadogradnja globalno prepoznatih certifikacija, dok je najnoviji program AAIR™️ planiran za lansiranje u aprilu 2026. godine.

Kroz predavanje, iz perspektive člana međunarodnog recenzentskog tima za AAIR program i člana odbora ISACA BiH Chapter, bit će predstavljene konkretne mogućnosti koje ovi programi nude u razvoju i verifikaciji kompetencija u ovom brzo rastućem području.

💡Edukacija je primarno namijenjena mikrokreditnom sektoru, ali pozivamo i predstavnike banaka, drugih finansijskih institucija, regulatora i sve zainteresovane profesionalce da nam se pridruže.

📢Učešće na webinaru je besplatno.

📅 23. april 2026
🕙 10:00
💻 Online

Predavač:
v. prof. dr. Haris Hamidovic
CSO/CISO u MKF/MKD Mikrokreditna organizacija EKI
Predsjednik AMFI Komisije za IT, digitalizaciju i informacionu sigurnost (ITDigCS)

Link za pristup: https://lnkd.in/dgcEx8jq

Kroz ovakve inicijative, AMFI nastavlja aktivno doprinositi jačanju kapaciteta sektora i pravovremenom odgovoru na tehnološke i regulatorne izazove, uz fokus na odgovornu primjenu umjetne inteligencije u finansijskim uslugama.

hashtag#AI hashtag#DigitalTransformation hashtag#RiskManagement hashtag#InternalAudit hashtag#CyberSecurity hashtag#Fintech hashtag#Microfinance hashtag#AMFI

Članci poput ovog - saznajte više