Udruženje mikrokreditnih organizacija u Bosni i Hercegovini
Association of Microfinance Institutions in Bosnia and Herzegovina

Zagrebačka 50/IV

71000 Sarajevo, BiH

info@amfi.ba

Javite nam se!

Pon - Pet:

7:30 - 16:00

PANEL 4 – Eko-inkluzija

Facebook
Twitter
LinkedIn

Panel 4 – pod nazivom Eko-inklizija u fokusu ima iskustva i planove kreditora za finsijsku podršku mikrokreditnom sektoru u dijelu koji se odnosi na podršku klijentima mikrokreditnog sektora. 

S obzirom na ekološko stanje naše planete, zagađenost i klimatske promjene svjesni smo da mora doći do većeg nivoa svjesnosti o potrebi korištenja obnovljivih izvora energije. Tokom panel diskusije pokušat ćemo dati barem djelomične odgovore na pitanja kako to postići, šta su prepreke i šta je konačni cilj. 

Voditelj Panela 4 je Senad Sinanović, direktor MKF Partner. O temi Eko-inkluzije govorit će panelisti   prof. dr. Mirza Kušljugić,  ReSET Centar za održivu energetsku tranziciju, Elvis Hadžikadić, ekspert/konsultant u oblasti EE, direktor Plus Minus d.o.o. Sarajevo, Amra Omeragić, viša investicijska savjetnica, „Finance in Motion – GGF“, Tamir Mostarac, pomoćnik direktora, viši bankar u EBRD – u i  Dželila Huremović, zamjenik direktora KfW.                          

Senad Sinanović,  direktor je Partner MKF već 20 godina. U mikrofinansijama ima 24 godine iskustva na različitim pozicijam. Bio je član upravnih i nadzornih odbora u mikrofinansijskim institucijama na Kosovu i Kazahstanu te na pozicijama predsjednika komisije za reviziju i predsjednika komisije za rizike. Jedan od osnivača i član upravnog odbora „Centra za prezaduženost i finansijsku edukaciju“ u BiH.            

Prof. dr. Mirza Kušljugić, redovni profesor Elektrotehničkog fakulteta Univerziteta u Tuzli. Radio je kao istraživač na Institutu za nauku i tehnologiju Univerziteta u Mančesteru – UMIST, UK 1983/84. Njegov istraživački rad fokusiran je na modeliranje, analizu i planiranje elektroenergetskih sistema, tehnologije obnovljivih izvora energije, energetskuefikasnost i upravljanje energijom sa fokusom na mala i srednja industrijska preduzeća, ekonomiju elektroenergetskih sistema. Autor je pet naučnih knjiga i više od 50 naučnih radova te više od 30 specijaliziranih tehničkih studija i analiza politika.

Elvis Hadžikadić je inženjer mašinstva sa 15 godina znanja i iskustva u području energije, obnovljivih izvora energije, energijske efikasnosti, upravljanja energijom, okoliša, kvaliteta zraka i klimatskih promjena. Trenutno je direktor i konsultant u kompaniji Plus Minus d.o.o. Sarajevo. Prethodno iskustvo stekao je kao voditelj projekta “Zeleni ekonomski razvoj” u sektoru energetike i okoliša u UNDP-u u BiH, kao konsultant za Svjetsku banku, UNDP, EBRD, UNECE te vodećim konsultantskim i inženjering  kompanijama u BiH.   

Amra Omeragić je viša investicijska savjetnica u “Finance in Motion”, jednom od vodećih svjetskih investicijskih fondova sa fokusom u impakt i razvojnom finansiranju. Vec 11 godina radi na upravljanju investicijskog portfolija Evropskog Fonda za Jugoistočnu Evropu (EFSE) i Green for Growth Fund (GGF) kao i na upravljanjima projektima tehničke pomoći ovih fondova u regionu. Ima više od 20 godina radnog iskustva u finansijama, bankarstvu, mikrokreditiranju i zelenom finansiranju u Jugoistočnoj Evropi.   

Tamir Mostarac je senior bankar u Evropskoj banci za obnovu i razvoj – EBRD Ured u Sarajevu i angažovan je kao bankar za investicije u privatni sektor te primarno u finansijski sektor u BiH od 2007. godine. Ima više od 15 godina iskustva u bankarskom i finansijskom sektoru.  Nedavno je izabran za člana Upravnog odbora Društva za upravljanje Evropskim dobrovoljnim penzijskim fondom a.d. Banja Luka.

Dželila Huremović stekla je bogato iskustvo tokom 17 godina rada u finansijskom sektoru.  Za KfW je počela raditi 2009. godine kao koordinator projekta za finansijski sektor, a kasnije je postala i zamjenica direktora u KfW, Ured u BiH. Njeno polje stručnosti obuhvata razvoj finansijskog sektora, dizajniranje i implementaciju kreditnih programa za MMSP, što uključuje i projekte u oblasti energetske efikasnosti. Učestvovala je u misijama due diligence, ulaganjima u kapital, pregledima portfelija i programa u mnogim zemljama.  

Članci poput ovog - saznajte više

Radni sastanak AMFI

Facebook Twitter LinkedIn Udruženje AMFI je organizovalo radni sastanak sa svojim članicama na kojem su razmatrana ključna pitanja od značaja za dalji razvoj mikrokreditnog sektora

Opširnije »

Edukacija SPNIFT-a

Facebook Twitter LinkedIn Zahvaljujemo na učešću u godišnjoj edukaciji iz oblasti SPNIFT-a! Udruženje mikrokreditnih organizacija u BiH – AMFI, nastavilo je tradiciju i uspješno organizovalo

Opširnije »

Sporazum o saradnji – IFC i AMFI

Facebook Twitter LinkedIn U sklopu Sporazuma o saradnji između Međunarodne finansijske korporacije IFC – International Finance Corporation i Udruženja AMFI Association of Microfinance Institutions in Bosnia and Herzegovina danas

Opširnije »